WELCOME/ BIENVENUE/ WILLKOMMEN/ BIENVENIDOS/ BENVENUTO/ באַגריסן

Sveiki atvykę į Fashcloud'ą. Tikiuosi, kad rasite naudingos informacijos. Mielai lauksiu komentarų, nes Fashcloud'as nestovi vietoje - tobulėja kartu su skaitytojais. Pastabas galite rašyti ir skype: waidalanderis arba el. paštu: vaidile.vmv@gmail.com

Welcome to Flashcloud. Hope that you'll find usefull information. Because of you Fashcloud blog is improving on information. Waiting for comments. Also you can write on skype: waidalanderis or e-mail: vaidile.vmv@gmail.com

2010 m. rugpjūčio 1 d., sekmadienis

Kruvinoji Merė

40 ml degtinės
10 ml citrinų sulčių
120 ml pomidorų sulčių
šlakelis vorčesterio padažo
druskos
pipirų
tabasco padažo
keletas ledo kubelių
saliero stiebas (papuošti)

Sumaišykite gėrimus, kokteilį pagardinkite padažais, druska ir pipirais. Įmeskite ledo kubelių ir papuoškite gabalėliu saliero stiebo.

Taip daromas vienas populiariausių alkoholinių kokteilių. Atsiradusį dar 1925 metais, šiandien jį aptiksime beveik kiekviename bare. Raudonasis gėrimas iš tiesų primena kraują, tačiau kokia tikroji pavadinimo kilmė?

Viena istorija byloja apie iš tiesų egzistavusią Anglijos karalienę Merę. Prieš jai ateinant į valdžią, Anglijoje vyravo protestantizmas. Tačiau Merė, kaip ir jos sesuo Elžbieta, jautė prielankumą popiežiui. Buvo baiminamasi, jei po jų brolio Anglijos monarcho Edvardo VI mirties Merė atsisės į sostą, valdžią perims popiežius ir protestantizmas žlugs. Dėl to karaliene buvo pripažinta septyniolikmetė ledi Džeinė Grei, Safolko hercogo duktė. Tačiau Merei tai nepatiko, ji rado būdą, kaip išvilioti karūną iš jaunosios ledi. Vos pradėjusi valdyti, Merė vykdė egzekucijas vieną po kitos. Galvos lėkė visiems, kurie jai buvo nepalankūs. Galiausiai ji nusprendė atsikratyti ledi Džeinės bei jos vyro. 1554 metais Džeinė Grei ir lordas Gilfordas buvo nukirsdinti. Galbūt ši beširdė dama įkvėpė "Kruvinosios Merės" receptą.

Kita istorija sako, kad kokteilio kūrėją sužavėjo baro daininkė. Ji buvusi itin temperamentinga, o raudoni apdarai ir merginos grožis kerėjo ne vieną.

Nežinia, kas užbūrė barmeną, tačiau jo palikimas šiandien akivaizdus. Ne tik tarp kokteilių mėgėjų, bet ir mados pasaulyje. Šį kartą šlakeliui "Kruvinosios Merės" neatsispyrė beveik visi garsiausi mados ženklai. Daugumoje ateinančio pavasario ir vasaros resort 2011 kolekcijų galima rasti ne vieną raudoniu trykštantį modelį. Mados namai "Givenchy" kėlė pilną taurę "Kruvinosios Merės" - beveik visa kolekcija nuspalvinta ispanišku raudoniu. Prislopintas raudonis suskamba švelnioje "Marc by Marc Jacobs" kolekcijoje. Šios kaustančios spalvos atspalviai svyruoja nuo rėkiančios oranžinės iki purpurinės ar duslios bordo, o paletę papildo žaižaruojanti fuksija ir pastelinės gamos.

Kiti mados namai nepasidavė monochromijai: vieni drabužius išmargino įvairiaspalvėmis gėlėmis ("Kenzo", "Jill Sanders"), kiti - geometriniais raštais ir jų motyvais ("Just Cavalli", "Moschino", "Missoni", "Marni"). Tačiau ir čia dominavo "Kruvinoji Merė".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą